I Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej

23 listopada na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej, którego współorganizatorem była nasza szkoła. Połączone siły trzech społeczności: II Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 4 i Miejskiego Domu Kultury przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej uczty poetycko – muzycznej utrzymanej w atmosferze jesiennego wieczoru. Do artystycznej rywalizacji przystąpili soliści, chóry i zespoły szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Działdowski.

Nasi przedstawiciele zaprezentowali się wspaniale. Chór SP4 wykonał utwór pt. “Świecie nasz”, a Malwina Dobrzeniecka zaśpiewała “Nic dwa razy się nie zdarza”. Oczekiwanie na wyniki jury umilił wszystkim występ p. Eweliny Szambory, której akompaniował p. Jakub Skała. Pani od muzyki pokazała swoje wyjątkowe możliwości wokalne w utworze ” Dobranoc panowie”.

O spaniu jednak nie było mowy, wręcz przeciwnie, emocje rosły z każdą minutą. Gdy przedstawiono wyniki i laureatów, radości nie było końca. I miejsce zajęła uczennica klasy 8 b Malwina Dobrzeniecka. Gratulujemy naszym wykonawcom, zwłaszcza laureatce i opiekunce p. Ewelinie Szamborze.