IV Powiatowy Konkurs Biologiczny „W świecie kręgowców”

21 kwietnia w naszej szkole odbył się IV Powiatowy Konkurs Biologiczny „W świecie kręgowców” . Gościliśmy uczniów z 11 szkół powiatu działdowskiego, którzy po eliminacjach szkolnych przybyli aby w finale zawalczyć o zwycięstwo. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Działdowo Pana Grzegorza Mrowińskiego. Konkurs został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Pani Marii Śliwińskiej i Pani Iwony Dziembowskiej. Wszystkich obecnych uczniów oraz ich opiekunów powitała Dyrektor Szkoły Pani Anna Siedlecka oraz Wiceburmistrz Miasta Pan Andrzej Wiśniewski. Po napisaniu testu, w oczekiwaniu na wyniki wysłuchaliśmy wykładu Starszego Strażnika Welskiego Parku Krajobrazowego. Pan Arkadiusz Abramowski opowiadał o kręgowcach występujących w parku: ptakach, rybach, ssakach, płazach, gadach. Obejrzeliśmy również ciekawe zdjęcia i filmy z tzw. fotopułapki, na których obserwowaliśmy życie wilków, bobrów, łosi, jeleni, wydr, dzików w naturalnych warunkach. Fauna Welskiego Parku Krajobrazowego jest naprawdę bardzo bogata. Po wykładzie przyszedł czas na podsumowanie konkursu. Zwycięzcą został Igor Ludwiczak ze SP w Niechłoninie. II miejsce ex aequo zajęli Julita Poterała z SP 2 W Lidzbarku oraz Kamil Wiergowski z SP w Rybnie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki, książki oraz nagrody rzeczowe. Wyróżnienia przyznano Annie Maciejewskiej z SP w Niechłoninie oraz Antoniemu Zielińskiemu z SP w Rybnie. Pozostali finaliści również otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród byli Burmistrz Miasta Działdowo, Starosta Działdowski, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Rada Rodziców SP 4 oraz Wydawnictwo Nowa Era. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w przygotowaniu konkursu a uczniom gratulujemy sukcesu i zapraszamy za rok.