Powiatowy Konkurs Biologiczny

Ostatniego dnia maja w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II odbył się II Powiatowy Konkurs Biologiczny dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza Miasta Działdowo pana Grzegorza Mrowińskiego. Do rywalizacji przystąpiło 22 uczniów z 11 szkół naszego powiatu. Uczestnicy konkursu przez godzinę zmagali się z zadaniami z zakresu botaniki, stąd nazwa tegorocznej edycji, którą zatytułowano „W świecie roślin”. Organizacją konkursu zajęły się panie: Maria Śliwińska i Iwona Dziembowska z SP 4. Natomiast logo i dyplomy zaprojektowała pani Grażyna Miecznikowska.

Jak na gospodarza przystało, konkurs rozpoczęła pani dyrektor Anna Siedlecka, która przywitała zebranych gości i życzyła młodym pasjonatom biologii powodzenia w rozwiązywaniu zadań. W oczekiwaniu na wyniki można było obejrzeć tematyczne tablice wystawowe.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Michalina Sobieraj i Oliwia Napiwocka, które za osiągnięcie wysokich wyników otrzymały książki i pamiątkowe dyplomy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Julia Siergiej – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie ( nauczyciel przygotowujący: Barbara Nieborek )

II miejsce: Alicja Wieczorek – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie

III miejsce: Dorota Rosik – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie ( obie uczennice przygotowała pani Barbara Karbowska )

Wyróżnienia: Olga Nowińska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku i Bartosz Bilski Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku.

Zarówno laureaci i wyróżnieni, jak i pozostali uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali obdarowani cennymi nagrodami i dyplomami. Wszystkie nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta Działdowo, Gmina Miasta Działdowo, Starostwo Powiatowe, Rada Rodziców SP4, Wydawnictwo Nowa Era, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pośrednictwem Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Księgarnia Internetowa NiceBook ze Szczytna.

 

Galeria