WITAJ MAJ 3 MAJ!

28 kwietnia 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza. Została ona uchwalona, jak napisano w jej wstępie: “dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic”. Przyjął ją na nadzwyczajnej sesji tzw. Sejm Wielki, obradujący w latach 1788-1792. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju w trakcie długich przerw uczniowie mieli okazję obejrzeć kopię tego ważnego dokumentu prezentowaną przez uczennice klasy 6b. Uczniowie otrzymali również listę ciekawostek związanych ze stworzeniem Konstytucji. Na trzeciej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna wysłuchała audycji emitowanej przez szkolny radiowęzeł.
Dyrekcja oraz klasy pierwsze zostały zaproszone na uroczystą akademię z okazji świąt majowych do Przedszkola nr 4. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.