Wycieczka na Jasną Górę w 104 rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II

18 maja obchodzimy 104. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II, patrona naszej szkoły, który niezmiennie porusza sumienia i budzi dumę. Papież pielgrzymował do ponad 120 krajów świata, niosąc przesłanie pokoju i miłości.
Z tej okazji uczniowie SP4 wraz z uczniami IILO już dzisiaj udali się na Jasną Górę, gdzie w planie mają wiele wzruszających chwil: modlitwa przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, Mszę Święta w intencji całej społeczności szkolnej oraz indywidualna modlitwa. Przed pomnikiem Jana Pawła II uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze, oddając hołd naszemu wielkiemu rodakowi. W poniedziałek uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego – zapewnią oprawę liturgiczną.
Z głębi serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za ich wkład, pamięć i zaangażowanie w uczczenie rocznicy urodzin naszego wielkiego patrona. Wasze starania sprawiły, że ten dzień stał się pięknym wyrazem naszej wspólnoty i szacunku dla dziedzictwa Jana Pawła II.
To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o wartościach, jakie Jan Paweł II przekazywał swoim życiem i nauczaniem. Niech jego dziedzictwo nadal inspiruje nas do działania w duchu miłości i solidarności.

Galeria